Temat: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

Zastanawiam się nad tym czy ludzie naprawdę korzystają z możliwości wybierania tkaniny do mebli, poduszek i tak dalej. Kupujecie gotowe czy kombinujecie trochę z własną wyobraźnią? Ostatnio przyglądałam się dostępnym w sklepie tkaninom i stwierdziłam, że wiele z nich dałoby ciekawe efekty, takie nieprodukcyjne… Bo wiecie jak to jest, niektóre meble wydają się wszędzie takie same. Fajnie byłoby się trochę z tej jednolitości wyłamać.:)

2

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

Tak, ja mam bardzo oryginalne tkaniny na poduszki – sama sobie wybrałam i dopasowałam do reszty wnętrza.;) Są pluszowe, w rozmaitych odcieniach niebieskiego, od jasnych po ciemne. Wyglądają jak takie lekkie, puchate chmurki. Podobają mi się zwyczajne kolory bez szalonych wzorów, ale jeśli ktoś ma bardziej wymagającą wyobraźnię to może dobrać sobie jakieś fajne wzorki. Bo masz rację, meble w sklepach są do siebie bardzo podobne i dopóki samemu nie włoży się trochę duszy w aranżacje to efekt jest słaby. Ale się rozpisałam.:D

3

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

ja bardzo lubię materiały lniane i doceniam kiedy producent potrafi przewidzieć moje zachcianki i pozwala dopasować materiał do kupowanych mebli. Len jest bardzo wdzięczny i elegancki, nic nie może go zastąpić.;)

4

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

Ostatnio z żoną szukaliśmy, jak ona to nazwała, designerskiej tkaniny na fotele – jest bardzo wymagająca i myśleliśmy, że już niczego nie znajdziemy. Ale tak to jest jak się kończy architekturę i ma się smykałkę do aranżacji… w końcu trafiła na stronę blackcatdesign.com.pl i tam się zainspirowała. Mi w sumie najbardziej podoba się pomysł tkanin przyjaznych zwierzętom, odpornych na pazury. Coś dla każdego miłośnika zwierząt!

5

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

a ja w swoim pokoju upodobałam sobie tkaniny w róże – są bardzo ładne, takie jakieś delikatne, ale też klasyczne i kobiece. Mam je na białym i na czerwonym tle. Czyli na przykład fotel ma czerwone obicie, a leży na nim biała poduszka, i na obu występuje motyw róż.

6

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

jeszcze nigdy nie wybierałam tkanin do mebli, muszę to nadrobić…;)

7

Odp: Czy wybieracie sobie tkaniny do mebli?

ja sam nie dobieram, ale moja żona się tym bardzo pasjonuje i ciągle pyta mnie o zdanie. A ja nie wiem, nie rozróżniam tylu odcieni co ona.:D