Temat: Kaski motocyklowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Cześć. Zamierzam kupić chłopakowi kask na urodziny, jednak kompletnie nie wiem, jaki wybrać. Dla mnie te wszystkie kaski motocyklowe wyglądają identycznie i nie wiem, czym kierować się przy wyborze. Chodzi o kształt, firmę, materiał? Może ktoś z bardziej doświadczonych kierowców mógłby podzielić się ze mną swoimi obowiązkami?

2

Odp: Kaski motocyklowe – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ja tam uważam, że każdy kierowca powinien sam przymierzyć i wybrać kask, w którym czuje się komfortowo.

3

Niekoniecznie. Teraz n rynku dostępne są naprawdę dobrem i wygodne kaski motocyklowe, więc koleżanka powinna tylko wiedzieć, co powinien mieć. Moim zdaniem sprawdź, żeby była mocna i aerodynamiczna skorupa. Dla mnie bardzo ważna jest też szczelna szybka, żeby na pewno nic nie wpadało do oczu podczas jazdy. Całkiem fajne kaski ma producent LS. Możesz je kupić chociażby tutaj: http://www.motocyklowysklep24.pl/kaski- … 0_610.html i masz szczegółowo opisane wszystkie istotne cechy.

4

Ja sobie natomiast nie wyobrażam, żeby kask nie miał dobrej wentylacji. Bez tego możesz jeździć i będzie Ci gorąco, zgrzejesz się i jest to bardzo niehigieniczne. Pytaj koniecznie o to sprzedawców.

5

Jak sobie zaczniesz przeglądać na motocyklowysklep24.pl to tam masz bardzo dokładnie wszystko opisane, więc wybierz taki, który będzie spełniał te wszystkie kryteria.

W takim razie dziękuję za wskazówki. Już znalazłam kilka, które mi się podobają wizualnie, ale chyba po prostu pokażę chłopakowi i niech sam sobie wybierze. To on musi się w nim dobrze czuć i przede wszystkim kask musi gwarantować bezpieczeństwo