1

Temat: Jak działają domy energooszczędne?

tak jak w temacie, jak działają domy energooszczędne? Na czym konkretnie się oszczędza i czy można odczuć to w swoim portfelu? Planuję budowę domu i zastanawiam się nad nowoczesnymi technologiami – często pojawia się wśród nich jakaś idea ekologiczna, energooszczędna… Jak to jest w praktyce?

2

Odp: Jak działają domy energooszczędne?

wiesz, to jest tak, że profesjonalne projekty domów ekologicznych mają obmyśloną koncepcję pod takimi względami jak rozmiar i układ domu, jego wysokość i tak dalej. Przy optymalnym doborze parametrów po prostu mniej ciepła ucieka i oszczędzasz na ogrzewaniu. Z tego co się orientuję znaczenie ma także wentylacja.;)

3

Odp: Jak działają domy energooszczędne?

no i jeszcze fakt, że domy szkieletowe w atrakcyjnej cenie pozwalają zaoszczędzić już na starcie, kiedy kupujesz projekt i stawiasz dom. Ta technologia jest bardzo praktyczna i wydajna. A w użytkowaniu możesz to odczuć w bilansie swoich rachunków za energię;)

4

Odp: Jak działają domy energooszczędne?

bardzo ważne w projekcie są też okna, bo kiedy są dobrze zaprojektowane to wnętrze domu jest dłużej naturalnie oświetlone i nie musisz palić świateł. A co za tym idzie po prostu mniej płacisz za prąd…;)