Temat: Jakie akcesoria modelarskie warto mieć?

Hej, rozpoczynam swoją przygodę z modelarstwem i zastanawiam się jakie akcesoria powinienem sobie kupić. Może wy coś mi doradzicie?

2

Odp: Jakie akcesoria modelarskie warto mieć?

Ja sklejam od kilku lat i powiem ci, że warto mieć akcesoria modelarskie, bo można stworzyć fajne rzeczy. Warto mieć jakieś kołki drewniane albo listewki czy pręty. Ostatnio odkryłem też magnesy neodymowe, które pomagają w mocowaniu kabin samolotów – zdecydowanie polecam kupić.

3

Dobrze mieć jakieś materiały typu listwy balsowe, bo możesz zrobić z nich podłoże do makiet. Poza tym tak jak wspomniał mój poprzednik pręty, rurki, blachy, jakieś śrubki ale wykonane ze stali nierdzewnej.

4

Ja fascynuję się modelarstwem od lat i każdemu polecam – świetne hobby. Jeżeli chcesz kupić akcesoria modelarskie to bardzo przydatne do budowy samolotów, czołgów i statków są magnesy, pręty, listewki i kołki z drewna. 

5

A gdzie kupujecie swoje akcesoria? Macie jakiś sprawdzony sklep?

6

Mam fajny sklep internetowy, z którego zamawiam praktycznie wszystko. Pod tym adresem: http://agtom.eu/13-materialy-i-akcesoria znajdziesz ich ofertę i możesz od razu zamówić. Ogólnie mają akcesoria modelarskie bardzo dobrych marek np. Woodland, Plastruct.

7

Ja bym ci jeszcze polecić zakup kątownika przydatny bardzo przy wykonywaniu elementów modeli i dioram. Podobnie sprawdza się pręt kołowy. Dużo zależy od tego jaki model będzie sklejać i co ma w sobie.

8

A kratownica do daje?

9

Kratownica podobnie jak kątownik pozwala profilować, obrabiać jakieś części modeli. Dostępne są różne rozmiary, warto mieć ich kilka.