Temat: Bóle nóg, problemy z krążeniem – dobre farmaceutyki na wskazane objawy

Małżonka ma taką pracę że albo kilka godzin siedzi na miejscu albo kilka godzin stoi. Nie ma to dobrego wpływu na jej nogi i krążenie. Pojawiają się bóle, obrzęk itp. Lekarz rodzinny nie traktuje tego zbyt serio, zaleca jakieś maści. Tu moje pytanie – jakie preparaty mają szansę pomóc?

2

Odp: Bóle nóg, problemy z krążeniem – dobre farmaceutyki na wskazane objawy

Doskonale znam te objawy bo też je miewam. Na Twoim miejscu raczej szłabym rzeczywiście w coś do smarowania bo zwykle takie miejscowe oddziaływanie przynosi największą ulgę. Choć rzecz jasna to jest indywidualne.

Ruch też jest wskazany przy takich objawach. Spacery zwłaszcza. Zawsze to jakiś sposób na to, by pobudzić krążenie i naczynia w nogach do pracy.

4

Pewnie nie odkryję Ameryki bo każdy o tej marce słyszał ale ten producent ma coś w zanadrzu - https://www.aptekagemini.pl/manufacturer/ziaja. Konkretnie to na liście produktów jest żel Dicloziaja. Działa przeciwbólowo i na wszelkie odczyny na nogach działa świetnie. Miałem okazję wypróbować.

5

Wiem że są też preparaty doustne ale nie wiem czy jest sens obciążać żołądek i wątrobę. Chyba jednak lepiej sięgnąć po coś do smarowania. O Dicloziaji słyszałem że bardzo dobra więc pewnie warto dać jej szansę.

6

Świetnie na symptomy opisane przez OP-a działa diosmina. Wziąłbym ją poważnie pod uwagę ponieważ wpływa dodatnio na krążenie żylne. Jest taki lek DIH z dużą dawką diosminy, wprawdzie tabletki ale dobrze tolerowane przez układ pokarmowy.

7

Dziś to trudno znaleźć kogoś kto by na ociężałe czy bolące nogi nie narzekał. Fakty są takie że  albo w pracy siedzimy albo stoimy i efekty niestety są jakie są.